Ako postupovať ?

Ukážky mojej práce ste si už iste pozreli. Odporúčam si pozrieť aj najčastejšie kladené otázky, kde možno nájdete odpoveď na to, čo Vás zaujíma.

V prvom kroku si prosím overte voľný termín prostredníctvom formuláru, alebo telefonicky. Po potvrdení voľného termínu z mojej strany, môžeme pokračovať v diskusii o detailoch vašej svadby a o detailoch mojej práce. Až následne sa rozhodnete, či pristúpime k záväznej rezervácii termínu, alebo budete pokračovať v hľadaní niekoho iného. Záväzná rezervácia sa potvrdzuje podpisom zmluvy na osobnom stretnutí. Ak ste zďaleka, alebo žijete mimo SR, dá sa zmluva poslať na podpis aj elektronicky. Odporúčam však osobné stretnutie.

Prečo osobné stretnutie ?
Stretnutie pri káve a nadviazanie kamarátstva vám pomôže správať (a tváriť sa) počas svadby prirodzene a byť menej nervózny. Môžeme sa porozprávať o tom, ako ste sa vlastne spoznali, preberieme si detaily fotenia, vašu predstavu o fotení, aký štýl preferujete, rekvizity a všetko ostatné. Ja budem vedieť niečo o vás a vy o mne. Nestane sa tak, že vám príde fotiť svadbu úplne cudzí človek, ktorého ste nikdy predtým nevideli, čím počas samotného fotenia dosiahneme väčšiu prirodzenosť a náš vzťah nebude úplne chladný.

Zhruba mesiac pred svadbou vás znovu kontaktujem a zašlem vám zopár dobrých rád k foteniu, kde vám poradím, ako sa pri fotení správať, ako sa tváriť, na čo si dávať pozor a podobne. A samozrejme, keďže je lepšie byť pripravený, ako zaskočený, prejdeme si aj váš harmonogram svadobného dňa, aby sme mali všetko vopred pripravené a dohodnuté (čo sa fotí, kedy sa fotí, stretnutia, presuny, a ďalšie).

Niekoľko krátkych rád na záver
* Portrétne fotografovanie sa nemusí konať v deň svadby.
* Fotenie rande alebo zásnub je čoraz viac v trende. Rande fotografie viete použiť na svadobné oznámenie, alebo do svadobných novín.
* Ak nemáte žiaden nápad na vhodné miesto na fotenie, viem Vám dať nejaké tipy (Košice a okolie).
* Pouvažujte nad rekvizitami, ktoré vás vystihujú.
* Najlepšie svetelné podmienky sú v čase tzv. zlatej hodinky (po východe a pred západom Slnka).
* Ak sa koná portrétne fotenie v deň svadby, vždy mať v zálohe aj alternatívu pre prípad zlého počasia.