Ako postupovať, ak ste si už vybrali ?

Ukážku mojej práce ste si už iste pozreli. Termín fotenia sa stáva záväzným až podpisom zmluvy. Zmluvu môžeme podpísať osobne, alebo, ak je Vám zatiaľ všetko jasné, zašlem Vám návrh zmluvy mailom. Samozrejme, ak máte záujem aj o detailnejšie informácie ohľadom fotenia, osobné stretnutie je vítané. Každý jeden úkon samozrejme vieme prispôsobiť Vašim potrebám. Napíšte mi o Vašej svadbe a určite sa nejako dohodneme.

Miesto na fotenie si vyberáte Vy. Ak nemáte žiaden nápad na vhodné miesto, viem Vám samozrejme dať nejaké tipy (iba Košice a okolie. V iných lokalitách je výber miesta vo Vašej réžii). Ak sa fotenie uskutoční iba v svadobný deň, pre každý prípad je nutné mať v zálohe aj alternatívu „mokrého fotenia“ v prípade nepriaznivého počasia. Pokyny a odporúčania k foteniu Vám zašlem v dostatočnom predstihu pred samotným fotením, kde Vám poradím, ako sa pri fotení správať, ako sa tváriť, na čo si dávať pozor a podobne. A na záver, sa opäť kontaktujeme zhruba dva týždne pred svadbou a dohodneme sa na konkrétnom časovom harmonograme tak, aby sme mali všetko vopred pripravené (čo sa fotí, kedy sa fotí, stretnutia, presuny, a ďalšie). Hoci všetky tieto náležitosti vieme vybaviť aj spoza počítača, ak je to možné, predsa len odporúčam aspoň jedno osobné stretnutie. Ja budem vedieť niečo o Vás a Vy o mne. Nestane sa tak, že Vám príde fotiť svadbu úplne cudzí človek, ktorého ste nikdy predtým nevideli.

Fotenie „rande“
Naša spolupráca môže (ale samozrejme nemusí) začať aj fotením rande fotografií. To môžeme nafotiť prakticky kedykoľvek (aj rok a viac pred svadbou). Pre Vás je to ideálna príležitosť vidieť výsledky mojej práce a môj fotografický štýl na vlastnej koži. Rande fotografie sú akousi „predohrou“ pred samotnou svadbou. Ide o ideálnu možnosť, ako do vášho príbehu zakomponovať aj vaše obľúbené miesto, či miesto, kde ste sa prvý krát spoznali, alebo ku ktorému máte nejakú citovú väzbu. Fotenie sa vykonáva spravidla v civile a je zároveň ideálnou príležitosťou na to, aby sme sa navzájom lepšie spoznali a aby ste sa vy pred objektívom vo svadobný deň necítili nervózne.

Svadobné portrétne fotografie

Svadobné fotografie sa môžu fotiť v deň svadby, alebo v iný deň. Všetko má svoje výhody, aj nevýhody. Medzi výhody fotenia v svadobný deň patrí, že má ženích a nevesta k dispozícii svadobné šaty a nevesta je samozrejme aj profesionálne nalíčená. Na fotenie je nutné si vyhradiť jednu, až dve hodiny času.

Nevýhodou však je, že najlepšie svetelné podmienky na fotenie v exteriéroch sú v čase tzv.“zlatej hodinky“, čo býva krátko po východe slnka, alebo dve-tri hodiny pred západom (záleží aj od ročného obdobia), a to sa v svadobný deň spravidla ťažko dosahuje. Rovnako tak neovplyvníme ani počasie, ktoré nemusí byť v deň svadby ideálne. Fotenie portrétnych fotografií je preto často otázkou kompromisu a záleží na Vás, ktorú alternatívu si vyberiete. Ak k tomu máte príležitosť, výhodnejšie je predsa len fotenie v iný, ako svadobný deň, kedy sa vieme prispôsobiť počasiu, počkať na ideálny stav svetla, fotiť bez stresu, prípadne vycestovať na vaše obľúbené miesto, alebo aj viacero miest naraz.

Následne sa fotí už v samotný svadobný deň, príprava, odpytovanie, obrad, hostina, alebo čokoľvek iné si dohodneme.